Duvar Kağıdı

DUVAR KAĞIDI

1.Duvar Kağıdı nasıl seçilir?
Duvar kağıdı seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta desenlerin büyük desenli, küçük desenli, sıralı veya sıralı olmayacak şekilde olması önemlidir. Örneğin antre duvar kağıtlarınızı seçerken alanda en az 7 kapı bulunduğunu desenleri böleceğini düşünürseniz daha az desenli kapılarınıza uyacak şekilde ve antre genişliği 120cm olduğunu bilerek 60cm mesafeden gördüğünüzde size hoş görünecek ürünler seçmelisiniz. Doğru duvar kağıdı mağazasını seçtiğinizde bilgili satış danışmanlarının desteğini almanız ve biraz güvenerek doğru sonuç almanız gerekir.

 

2.Hangi odaya hangi duvar kağıdı alınır?
Duvar kağıdı alırken ürünlerin yıllarca kullanılacağı düşünülmelidir.
büyük desenler tek duvarda veya en fazla iki duvarda kullanılmalı odanın kullanım amacına göre renk tonları ve desenler seçilmelidir.

 

3.Duvar kağıdı mı boya mı?
Kesinllikle  duvar kağıdı. Uygulaması tüm daireniz için sadece bir gün sürmektedir bu bile tercih nedeni olmaktadır. Bunun yanı sıra satın aldığınız kaliteli bir duvar kağıdı 15 yıldan fazla kullanılabilir. Maliyet hesabı yaptığınızda boyadan daha ekonomik olduğunu görürsünüz bunun yanı sıra çok şık mekanlarınız olur ve mekanlarınızın değeri artacaktır. İnşaat firmaları bu sebeple boyadan vazgeçerek duvar kâğıdına yönelmişlerdir.

 

4.Duvar kağıdı nereden alınır?
Duvar kağıdı işinin ehli uzun süredir aynı işi yapan, sadece marka ürünler satan ve seçim konusunda size destek verebilecek satış danışmanlarına sahip duvar kağıdı mağazalarından alınır. Ürünlerin garantisini üretici firmalar verir dolayısı ile marka olmayan çeşitli isimler altında maliyetleri rekabet için düşürülmüş kalitesiz ürünler çinde ve diğer asya ülkelerinde ürettirilerek satılmaya başlanmıştır. Marka değeri olan bir ürün aldığınızda size değer verilecektir.

 

5.Duvar kâğıdı ne zaman alınır?
Duvar kağıdı tüm yıl boyunca alınabilir.

 

6.Duvar kâğıdı kışın uygulanır mı?
Duvar kağıtları tüm yıl boyunca uygulanabilir. Dikkat edilmesi gereken uygulama alanında yüksek ısı değişimlerinin olmaması ve uygulama alanı ortam sıcaklığının 7,8 derece altına düşmemesidir.

 

7.Duvar kağıdı seçerken nelere dikkat edilmelidir?
Duvar kağıdı seçerken mekanı kullanacak kişinin kendi beğenisi ön planda olmalıdır. Evinizde ne görmek istiyorsanız onu alın arkadaşlarınızın görmek istediklerini değil.

 

8.Duvarlarınız duvar kağıdına uygun mu?
Duvara dokunun boya döküntüsü varmı boya kabarmışmı, duvar nem almışmı, yüzey düzgün değilmi? Cevap evetse bir uzmana danışın.

 

9.İthal duvar kağıdı ve yerli duvar kağıdı arasındaki fark nedir?
İthal demek yurtdışından gelen demek İtalyan da olabilir çin de önemli olan üretim aşamasında kullanılan boya markası.

 

10.Duvar kağıdı ne kadar fire verir?
Duvar kağıtları tavan yüksekliğinize ve duvar kağıdı desenlerine göre %10 %20 fire verebilir.